Atrakcje

POBIEROWO

Największą atrakcją Pobierowa jest ona samo. Pobierowo to cicha spokojna tonąca w zieleni nadmorska miejscowość położona przy rozległej piaszczystej plaży. Jest miejscem kąpieli słonecznych i morskich w sezonie letnim oraz spacerów nasyconych solami jaki związkami magnezu jodu przez cały rok. Brak jakiegokolwiek przemysłu oraz domy i ośrodki stojące praktycznie w lesie sosnowym od dawna przyciągały amatorów ciszy przyrody oraz długich spacerów. Miejscowość ma ok. 3 km długości i jej centrum stanowi biegnąca równolegle do brzegu morza ul. Grunwaldzka, na której możemy odnaleźć wiele atrakcji tego urokliwego miejsca.

TRZĘSACZ

Niewątpliwie największą atrakcją Trzęsacza oddalonego 5 km od Pobierowa są ruiny kościoła zbudowanego w XV wieku ok. 2 km od klifowego brzegu. Przez lata morze systematycznie podmywało brzeg zbliżyło się do kościoła na tyle ,że w połowie XIX wieku musiano go zamknąć.
Do dzisiaj zachowała się jedynie południowa ściana z dwoma oknami morze pochłonęło kościół wraz z przykościelnym cmentarzem.

NIECHORZE

W Niechorzu oddalonym o 8 km od Pobierowa góruje latarnia morska zbudowana w połowie XIX wieku przez Niemieckie Ministerstwo Transportu, był to ważny punkt nawigacyjny ówczesnej stale rozwijającej się żegludze morskiej. Wysokość latarni wynosi 45 m i dzisiaj niewątpliwą jej zaletą jest taras widokowy, z którego możemy podziwiać morze, okolice Niechorza, a także rezerwat ptaków nad jeziorem Liwia Łuża.

MIĘDZYZDROJE REZERWAT ŻUBRÓW

Rezerwat oddalony jest o około 1,5 km od Międzyzdrojów zajmuje powierzchnię ok. 17 ha, na której znajduje się zamknięta hodowla Żubrów.W rezerwacie znajdują się malownicze trasy spacerowe wśród wolińskich borów i buczyn, które prowadzą do punktu widokowego usytuowanego na morskim Klifie.

JEZIORO TURKUSOWE W WAPNICY

Jezioro Turkusowe o pow. 1,6 ha to jedno z takich miejsc, które należy obowiązkowo zobaczyć. Powstało jako teren zalewowy po kopalni kredy działającej do II wojny światowej. Właśnie związkom kredy jezioro zawdzięcza swój turkusowy kolor, który najlepiej widać w słoneczny dzień kiedy promienie słońca odbijają się od powierzchni wody.

KATEDRA W KAMIENIU POMORSKIM

Kamień Pomorski to oddalone od Pobierowa o 20 km miasteczko, w którym odnajdziemy katedrę zbudowaną w XII wieku w stylu architektury romańskiej. Pod koniec XV wieku katedra otrzymała
nowy ołtarz główny ? gotycki tryptyk. We wnętrzu katedry odnajdziemy barokowe organy z 1669 roku, ambonę 1683 roku, loteryjną kratę z ołtarzem przed prezbiterium z 1684 roku oraz witraż katedralny z XIV wieku w kolorze zielonym jest jedynym w Polsce witrażem przykatedralnym.
Od 1965 roku w katedrze odbywają corocznie Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.